Specjalista ds. Informacji Zarządczej

Data: 10 paź 2024

Lokalizacja: Gdańsk, PL, 80-864

Firma: Aramco Europe

Firma zatrudniająca: Aramco Fuels Poland Sp. z o.o.

Aramco Fuels Poland Sp. z o.o. zajmująca się działalnością hurtową związaną ze sprzedażą paliw, jest częścią największego na rynku saudyjskiego koncernu paliwowo-chemicznego, będącego światowym liderem wydobycia węglowodorów oraz globalnym liderem produkcji, procesów rafineryjnych oraz dystrybucji ropy naftowej.

WYMAGANIA

•    wykształcenie wyższe magisterskie, preferowany kierunek: ekonomia, finanse, controlling, project management;
•    umiejętność zarządzania danymi, w tym gromadzenie, walidacja, czyszczenie, przechowywanie i wyszukiwanie;
•    umiejętność analizy danych pozwalająca na interpretację złożonych zestawów danych, identyfikację trendów, korelacji i spostrzeżeń oraz wyciąganie praktycznych wniosków z analizy;
•    umiejętność raportowania i wizualizacji, w tym projektowanie i opracowywanie raportów i pulpitów nawigacyjnych przy użyciu narzędzi takich jak Power BI lub Excel;
•    umiejętność rozwiązywania problemów, zdolność do identyfikowania problemów biznesowych lub możliwości, w których analiza danych może zapewnić wgląd i zaproponować rozwiązania w celu ich rozwiązania;
•    umiejętności komunikacyjne w celu przełożenia technicznej analizy danych na praktyczne spostrzeżenia;
•    umiejętność efektywnej współpracy z zespołami wielofunkcyjnymi;
•    doświadczenie w prowadzeniu lub uczestniczeniu w projektach związanych z analizą danych i raportowaniem;
•    dbałość o szczegóły w analizie danych i raportowaniu w celu zapewnienia dokładności i wiarygodności informacji przedstawianych interesariuszom;
•    chęć ciągłego uczenia się, chęć bycia na bieżąco z pojawiającymi się trendami i technologiami w zakresie zarządzania danymi, analityki i technik wizualizacji w celu ciągłego doskonalenia umiejętności i wiedzy specjalistycznej;
•    analityczne, umiejętności zarządzania danymi i syntezy, znajomość narzędzi i technik wizualizacyjnych, umiejętności komunikacyjne, współpracy, zaangażowanie, dbałość o szczegóły, dokładność;
•    biegła, praktyczna znajomość pakietu MS Office;
•    zaawansowany poziom znajomości języka angielskiego.

PODSTAWOWE ZADANIA

•    analizowanie danych w celu wyciągnięcia wniosków i zidentyfikowania trendów, wzorców i korelacji, które mogą informować o procesach decyzyjnych;
•    tworzenie i utrzymywanie raportów i pulpitów nawigacyjnych w celu wizualizacji kluczowych wskaźników wydajności (KPI), trendów, inicjatyw, planów i prognoz oraz dostarczania interesariuszom aktualnych i dokładnych informacji;
•    zarządzanie projektami związanymi z przygotowywaniem informacji zarządczej, w tym definiowanie zakresu projektu, harmonogramów i rezultatów oraz koordynowanie działań między zespołami;
•    przygotowywanie prezentacji dla Rady Nadzorczej, Zarządu oraz kierownictwa każdego poziomu organizacji;
•    integracja różnych źródeł danych i systemów w celu zapewnienia spójności i dokładności danych na różnych platformach;
•    zarządzanie jakością danych, w tym wdrażanie procesów i procedur w celu zapewnienia integralności, dokładności i kompletności danych;
•    opracowywanie i egzekwowanie zasad i procedur związanych ze spójnym raportowaniem informacji zarządczej, w tym definiowanie określonego jednolitego standardu komunikacji biznesowej w zakresie informacji zarządczej;
•    ocena nowych technologii, trendów, najlepszych praktyk i narzędzi do wizualizacji danych oraz wdrażanie optymalnych rozwiązań i automatyzacja procesów dotyczących informacji zarządczej, które dostosują się do potrzeb i celów organizacji;
•    zapewnianie wsparcia użytkownikom w dostępie do informacji zarządczej i jej zrozumieniu, rozwiązywanie problemów i prowadzenie sesji szkoleniowych w celu zwiększenia znajomości danych w całej organizacji;
•    identyfikowanie możliwości usprawnienia i optymalizacji procesów zarządzania danymi i raportowania w celu zwiększenia wydajności i skuteczności.

Wszyscy kandydaci spełniający wymagania zostaną uwzględnieni w procesie rekrutacji bez względu na rasę, kolor skóry, religię, płeć, orientację seksualną, tożsamość płciową, narodowość czy niepełnosprawność.​